KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12398041
nr 1239 8041
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Blandteknik, Signerad. Motivet: 62x90 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 mars 2019
kl 19:21:01
3/3 22:12:26
Ã…ke Wilhelm Andersson
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson